Oczyszczanie organizmu – sposób na regeneracje i dobre samopoczucie

Każdy z początkiem nowego roku ma jakieś postanowienia. W pewnym sensie chce się zamknąć dotychczasowy etap i wejść w nowy. Dla wielu osób to dobry moment na zmiany, które odkładało się w ciągu roku. Najwięcej noworocznych postanowień dotyczy utraty wagi. Tym bardziej warto postawić na sprawdzone metody i kompleksowo wesprzeć organizm w tych zmianach. My polecamy TriApidix300, o którym wcześniej pisaliśmy. Suplement ten nie tylko wspomaga proces odchudzania, ale również oczyszcza organizm. W tym wpisie skupimy się przede wszystkim na drugiej funkcji TriApidix300, czyli detoksie organizmu – co nam to daje, jakie są bezpieczne sposoby i na co warto zwrócić uwagę.

Oczyszczanie organizmu – nowa moda czy sposób na zdrowie?

Podczas okresu świątecznego pozwalamy sobie na więcej niż zwykle. Nie wzbraniamy się tak bardzo przed kolejnym kawałkiem sernika czy dokładką obiadu. Poza tym każdy przygotowuje więcej niż jest w stanie zjeść, więc dojada się potrawy świąteczne jeszcze przez kolejne dni. Jednym słowem końcówka roku to jedno wielkie obżarstwo. W związku z tym warto pomyśleć nad oczyszczeniem swojego organizmu z tego co w niego wrzuciliśmy. Jeśli się na to zdecydujemy, warto postawić na naturalny detoks. Nie polecamy stosować jakichkolwiek środków przeczyszczających, bo to nie daje kompleksowego rezultatu. W oczyszczaniu chodzi głównie o to, aby usprawnić pracę jelit, po spożyciu sporej dawki ciężkostrawnych potraw i dzięki temu podkręcić metabolizm, który lekko przyspał. Oprócz tego podnieść poziom energii, dzięki wydaleniu cukrów prostych, których również nie omijaliśmy podczas świąt.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje toksyn, które gromadzą się w naszym organizmie. Po pierwsze wyróżnia się toksyny egzogenne, potocznie nazywane środowiskowymi. W łatwy sposób można je zdefiniować jako te, które powstają poza organizmem – np. pestycydy, zanieczyszczenie powietrza, czy pożywienie. Drugim rodzajem są toksyny metaboliczne. Jak można się już domyślić, one powstają w naszym organizmie. Można do nich zaliczyć chociażby odpady związane z pracą komórek, a także jedzenie genetycznie modyfikowane, które dopiero na etapie trawienia oddaje szkodliwe substancję do naszego organizmu.

Jak z głową podejść do detoksykacji organizmu?

W związku z tym, że nie ma praktycznie możliwości w dzisiejszych czasach wyeliminować toksyn z naszego życia, warto w takim razie wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Chodzi przede wszystkim o wiedze jak ich unikać, aby jednak nie przyswajać w zbyt dużych ilościach oraz co robić, by skutecznie oczyszczać organizm.

 1. Jedz zdrowo. Słyszy się to z każdej strony, więc to żadna nowość. Jednak właśnie unikanie toksyn, które trafiają do naszego układu pokarmowego za pomocą pożywienia, to najlepszy sposób na detoksykacje. Ograniczenia szkodliwych substancji to najlepsze wsparcie jakiego można udzielić układowi odpornościowemu. Dlatego przede wszystkim należy wyeliminować wszelką przetworzoną żywność. Postaw na surowe warzywa, chude mięso, węglowodany złożone oraz zieloną herbatę i ciesz się szczupłą sylwetką oraz sprawnym metabolizmem.
 2. Zadbaj o świeże powietrze. Co prawda Polska wypada marnie w statystykach europejskich dotyczących zanieczyszczenie powietrza. Mimo to korzystaj z każdej możliwej chwili, aby twoje płuca mogły wdychać jak najczystsze powietrze. Unikaj biegania przy ruchliwej ulicy, raczej wybierz się do lasu.
 3. Ćwicz. Ruch fizyczny również pozytywnie wpływa na oczyszczanie organizmu. Dzieje się tak, ponieważ serce szybciej pompuje krew i dochodzi do jej filtracji. Poza tym sport jest ważny w każdym wieku, szczególnie jeśli ktoś zamierza cieszyć się długim życiem i być sprawny na stare lata. Istnieje też inna zaleta bycia aktywnym – podczas wysiłku pocimy i w ten sposób także dochodzi do wydalania toksyn. Jednak nie należy łudzić się, że wraz z potem pozbędziemy się wszystkim niechcianych substancji. Pot to głównie woda i sól, więc jeśli palimy, jemy niezdrowo czy pijemy sporo alkoholu to możemy liczyć wyłącznie na nerki i wątrobę.

Jak do tego podejść?

Należy jednak oddać sprawiedliwość naszemu organizmowi. Jak na tak wysokie narażenia i to niemalże przez cały czas na oddziaływanie toksyn na nasze zdrowie, to całkiem nieźle sobie radzą nasze organy. Zarówno nerki jak i wątroba czy płuca biorą na siebie większość pracy związanej z oczyszczaniem naszego ciała. Dlatego w detoksykacji chodzi raczej o wspomożenie ich w momencie, gdy rzeczywiście czujemy spadek energii. Z taką podstawową dawką szkodliwych substancji organizm sobie w zupełności sam poradzi. Dlatego też nie poleca się przechodzenia na długoterminowe diety oczyszczające.

W związku z tym warto postawić na zrzucenie wagi, a organizm jedynie wesprzeć w detoksykacji. Lepszym wyjściem będzie maksymalnie tygodniowe zastosowanie powyższych zaleceń, aby ulżyć trochę naszym nerkom czy wątrobie w tej ciężkiej pracy. Nowy rok wydaje się być właściwym momentem!

2 komentarze

  • Krysia, 18 stycznia 2017, 21:53

  Odpowiedz

  Oczyścić organizm szczególnie warto w trakcie gubienia kilogramów, to pomaga:)

  • Kamila, 4 lutego 2017, 17:28

  Odpowiedz

  Również podzielam zdanię, że warto raz na jakiś czas zafundować organizmowi detox, chociażby po sobotniej imprezie czy większym obżarstwie typu święta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.