Zielona Herbata Na Odchudzanie – Opinie, Efekty I Czy Warto

zielona herbata na odchudzanieZielona herbata od zawsze była uważana jako źródło zdrowia i witalności. Przeważnie kojarzyła się z kulturą picia tego trunku przez azjatyckie nacje. Jednak od kilku lat nastąpiła jej popularyzacja również w Europie. Na samym początku warto zaznaczyć, że ten wpis będzie dotyczył prawdziwej zielonej herbaty na odchudzanie, tzn. w postaci liściastej. To właśnie wysokiej jakości i odpowiednio zaparzone liście dają te niezwykłe działania. Natomiast herbata, którą znamy z supermarketów sprzedawana w saszetkach nie stanowi źródła witalności co jej pierwowzór. Zakup liści zielonej herbaty w herbaciarni to koszt rzędu 30 złotych za 100 gram, a nawet więcej. Jak widać nie należy ten trunek do najtańszych. Wiele osób przez to decyduje się na zakup tabletek na bazie właśnie zielonej herbaty.

Z racji tego, że wykazuje ona spory wpływ na utratę wagi jest częstym składnikiem suplementów wspomagających odchudzanie. Działa pobudzająco na metabolizm, podobnie jak TriApidix300, o którym już wcześniej pisaliśmy. Jednak konkretne właściwości zostaną omówione w dalszej części.

Właściwości zielonej herbaty wpływające na odchudzanie

 • Katechina. Obecność tych antyoksydantów stanowi nawet 30% całej masy herbaty już po wysuszeniu. To właśnie one odpowiadają za dość cierpki smak. Ich główną zaletą jest wpływ na metabolizm. Dzięki podkręceniu przemiany materii również w czasie kiedy organizm odpoczywa jesteś w stanie spalić więcej kalorii.
 • Kofeina. Co prawda w zielonej herbacie jest znacznie mniej tej substancji niż w kawie. Jednak ta ilość w zupełności wystarcza, aby skutecznie podnieść temperaturę ciała. Jak wiadomo wzrost ciepła usprawnia spalanie kalorii oraz tłuszczu.
 • EGCG. Związek organiczny będący pochodną katechiny. Również jest utleniaczem. Zielona herbata jest jedną z nielicznych roślin, w której związek ten występuje w naturalnej postaci. Wykazuje działania termogeniczne i podobnie jak kofeina czy kapsaicyna podnosi temperaturę ciała co bezpośrednio ma wpływ na utratę wagi.

Opinie osób pijących na co dzień zieloną herbatę

Przejrzeliśmy wyniki badań naukowych, które badały wpływ zielonej herbaty na utratę wagi. Co do zasady świat nauki jest zgodny, że substancje zawarte w tym trunku mogą przyczyniać się do zrzucenia kilogramów. Jednak co o tym sądzą osoby, które rzeczywiście stosują zieloną herbatę w swojej diecie? Agnieszka, młoda mama z Wejherowa podzieliła się z nami swoją opinią:

„Zanim zaszłam w ciążę raczej nie byłam fanką zielonej herbaty. Za to uwielbiałam pić kawę i to w sporych ilościach. Jednakże w czasie ciąży lekarze kazali mi odstawić kawę i zaproponowali zastąpienie jej zieloną herbatą. Oczywiście posłuchałam ich. Przez te 9 miesięcy przyzwyczaiłam się do smaku herbaty i nie wróciłam już do kawy. Jak większość kobiet po porodzie musiałam zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Jak się okazało połączenie zielonej herbaty ze zbilansowaną dietą i długimi spacerami dało rewelacyjne efekty. Mówi się, że dieta musi być restrykcyjna i powodować wiele wyrzeczeń. Ja mam inne zdanie, trzeba po prostu wiedzieć co jeść. Dla mnie zielona herbata jest nieodzownym elementem codziennej diety. Dzięki niej czuję, że mój organizm jest oczyszczony i zdrowszy.

Jak dużo zielonej herbaty można pić dziennie?

opinie o zielonej herbacieLiczne badania wykazują, że tak jak z wieloma substancjami tak i z zieloną herbatą nie należy przesadzać. Mimo tego, że nie ma wątpliwości co do jej pozytywnego wpływu na ludzki organizm, to jednak wszystko w nadmiarze może zaszkodzić. Zaleca się wypijanie dwóch do trzech filiżanek dziennie. Taka dawka dostarczy odpowiednią ilość substancji wpływających na utratę kilogramów. W jednej porcji herbaty znajduje się między 120 a 300 miligramów katechiny oraz nawet do 60 miligramów kofeiny. Taka ilość w zupełności powinna wystarczyć, aby pobudzić metabolizm. Jeśli używa się herbaty liściastej to można jedną porcję zaparzyć dwukrotnie. Woda nie powinna być wrząca tylko mieć temperaturę 80’ C. Jeśli ktoś nie lubi gorzkiego smaku herbaty może wylać pierwszy napar. Kolejny będzie zdecydowanie bardziej łagodny i również bogaty w substancje wyżej wymienione.

Picie zielonej herbaty to zdrowy nawyk, który przy okazji daje wiele korzyści. Jedną z nich jest wsparcie przemiany materii i w efekcie utrata wagi. Ponadto regularne spożywanie tego trunku oczyszcza organizm dzięki obecności sporej ilości antyoksydantów. Natomiast nie należy nabierać się na napoje na bazie zielonej herbaty. Z reguły mają one niewiele wspólnego z prawdziwą herbatą i na pewno nie zawierają nawet namiastki wszystkich składników odżywczych co oryginał.

2 komentarze

  • Monika, 17 stycznia 2017, 23:30

  Odpowiedz

  Uwielbiam zieloną herbatę i rzeczywiście kiedy zaczelam ją regualarnie pić zauważyłam zmianę na lepsze 🙂

  • Kalina, 18 lutego 2017, 09:10

  Odpowiedz

  zielona herbata jest dobra na wszystko!;) ale na odchudzanie to najlepszy jest po prostu triapidix heh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.