Korzyści z picia mleka migdałowego dla sportowcówMleko migdałowe jest popularną alternatywą dla tradycyjnego nabiału, ponieważ jest odpowiednie nie tylko dla osób nietolerujących laktozy, ale także dla tych, którzy stosują dietę wegańską lub wegetariańską. Ponadto mleko migdałowe ma neutralny smak, który czyni je dobrą bazą do smoothies i innych przepisów. Jeśli uprawiasz fitness jako amator lub zawodowy sportowiec, wiesz, jak ważne jest nawodnienie przed, w trakcie i po każdej sesji treningowej i grze. Na szczęście mleko migdałowe jest nie tylko świetne dla osób o wrażliwych żołądkach -- jest również pełne niezbędnych witamin i minerałów, które mogą pomóc poprawić twoje wyniki na siłowni i na boisku. Oto kilka korzyści z picia mleka migdałowego, jeśli jesteś sportowcem.

Mleko migdałowe jest bogate w witaminę D

Witamina D odgrywa ważną rolę w wielu aspektach ludzkiego zdrowia, w tym zdrowia kości, funkcji układu odpornościowego oraz siły i funkcji mięśni. Rosnąca liczba badań sugeruje, że sportowcy z odpowiednim poziomem witaminy D mogą doświadczyć lepszych wyników sportowych i treningowych w porównaniu z tymi, którzy mają niedobór witaminy D. Podczas gdy wiele osób kojarzy nabiał jako główne źródło witaminy D, mleko migdałowe w rzeczywistości zawiera znaczną ilość tej witaminy. Jeśli zauważysz, że nie otrzymujesz wystarczającej ilości witaminy D z pokarmów, które spożywasz, zawsze możesz zażyć suplement witaminy D.

Mleko migdałowe jest świetnym źródłem białka

Białko to niezbędny makroskładnik, który pomaga sportowcom odzyskać siły po wyczerpującym treningu i budować mięśnie. Chociaż sportowcy byli zachęcani do spożywania większej ilości białka w ciągu ostatniej dekady, wielu z nich nadal jest zdezorientowanych, ile białka powinni dostać. Ogólną zasadą jest spożywanie 0,8 grama białka na kilogram masy ciała, ale różni sportowcy mają różne potrzeby. Sprinterzy, na przykład, będą chcieli spożywać większą ilość białka niż maratończycy. Mleko migdałowe jest dobrym źródłem zarówno aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), jak i kwasu glutaminowego, które są dwoma głównymi aminokwasami potrzebnymi do wzrostu mięśni.

Jest niskotłuszczowe i nie zawiera cholesterolu

Ludzie, którzy nie tolerują laktozy, często napotykają wyzwania związane z wchłanianiem wapnia i witaminy D. Na szczęście przyjazne dla wegan alternatywy, takie jak mleko migdałowe, zawierają witaminę D2 zamiast D3. Wapń jest ważny dla utrzymania zdrowych mięśni i kości, a także pomaga organizmowi odzyskać siły po ciężkim treningu. Mleko migdałowe ma niską ilość tłuszczu i nie zawiera cholesterolu. Podczas gdy tłuszcz jest niezbędnym elementem zdrowej diety, niektórzy ludzie spożywają go zbyt dużo, co może prowadzić do przyrostu masy ciała i wzrostu poziomu cholesterolu.

Może pomóc ci odzyskać siły po treningu

Wielu sportowców stosuje suplementy białkowe po swoich treningach, aby pomóc im odzyskać siły. Ale co, jeśli nie tolerujesz laktozy i nie jesteś w stanie strawić nabiału? Na rynku jest mnóstwo różnych koktajli białkowych na bazie roślin, ale mleko migdałowe jest jedną z najlepszych opcji. Mleko migdałowe jest bogatym źródłem aminokwasów rozgałęzionych, które są odpowiedzialne za wzrost i naprawę mięśni.

Jest bogate w elektrolity

Mleko migdałowe jest bogate w elektrolity, które są minerałami, które pomagają regulować poziom nawodnienia. Niektórzy sportowcy, zwłaszcza ci, którzy dużo się pocą, mogą stracić duże ilości elektrolitów podczas treningu. Możesz użyć mleka migdałowego, aby pomóc uzupełnić swoje elektrolity, lub możesz dodać odrobinę wody kokosowej do niesłodzonego mleka migdałowego, aby uzyskać zdrowy, orzeźwiający napój.

To pożywna alternatywa dla nabiału

Nie każdy jest w stanie spożywać nabiał z powodu nietolerancji laktozy, alergii pokarmowych lub diety wegańskiej. Jeśli zaliczasz się do jednej z tych kategorii, uzyskanie odpowiedniej ilości wapnia i witaminy D może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie spożywasz szerokiej gamy pokarmów. Mleko migdałowe jest zdrową, pożywną alternatywą dla nabiału, która może pomóc Ci zaspokoić Twoje potrzeby żywieniowe. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj mleka migdałowego wybrać, pamiętaj, aby sprawdzić etykietę wartości odżywczych, aby dowiedzieć się, ile wapnia i witaminy D znajduje się w każdej porcji.

Jeśli jesteś sportowcem, który chce dodać więcej białka do swojej diety, a jednocześnie zwiększyć swoje nawodnienie, mleko migdałowe jest doskonałym wyborem. Możesz cieszyć się nim na własną rękę lub użyć go do zrobienia koktajli proteinowych i smoothies.

Wybierając mleko migdałowe, pamiętaj, aby sprawdzić etykietę faktów żywieniowych, aby upewnić się, że spełnia Twoje potrzeby. Możesz również eksperymentować z różnymi rodzajami mleka migdałowego i używać ich jako bazy do smoothies i koktajli proteinowych.

I pamiętaj, nie musisz być elitarnym sportowcem, aby cieszyć się korzyściami płynącymi z mleka migdałowego. Każdy może skorzystać z witamin i minerałów zawartych w tym zdrowym napoju.