Gadżet kuchenny: Najlepsze shakery do napojów proteinowych i smoothiesPrzy tak wielu różnych dostępnych narzędziach do mieszania i wstrząsania, możesz być nieco zdezorientowany co do tego, którego z nich użyć. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Czytaj dalej, aby znaleźć idealny shaker do koktajli, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom w kuchni. Jeśli lubisz pić koktajle proteinowe lub smoothies od czasu do czasu, prawdopodobnie masz już kilka z nich w domu. W końcu są one dość łatwe do wykonania i jednocześnie orzeźwiające. Jednak ich przyrządzanie nie zawsze jest tak proste, jak się wydaje. Rozumiemy, że wybór odpowiedniego shakera do koktajli może na początku wydawać się przytłaczający, ponieważ jest tam tak wiele opcji. Jednak po przeczytaniu tego artykułu, jesteśmy pewni, że będziesz miał jasne pojęcie o tym, który shaker jest najlepszy dla Ciebie w oparciu o Twoje preferencje.

Dlaczego warto używać shakera do koktajli?

Koktajle to napoje powstałe ze zmieszania alkoholi z innymi składnikami, aby stworzyć zupełnie nowy smak. Występują one w wielu różnych odmianach, ale wszystkie wykorzystują shaker do koktajli. Oprócz dobrego wymieszania i wstrząśnięcia składników, shaker do koktajli utrzymuje je w chłodzie lub zamrożone. Dzięki temu Twoje napoje pozostają świeże i nie tracą smaku ani nie rozcieńczają się od roztopionego lodu.

Shakery do koktajli proteinowych są również idealne na przyjęcia lub imprezy, ponieważ można w nich przygotować wystarczająco dużo napojów dla całej grupy jednocześnie. Shakery mogą być używane do prawie każdego rodzaju napojów, od koktajli po smoothies. Jednak niektóre koktajle są najlepsze, gdy są wstrząśnięte, podczas gdy inne są lepsze, gdy są mieszane.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie shakera do koktajli

 • Pojemność - Pojemność shakera to ilość płynu, którą może on pomieścić na raz. Dobrym pomysłem jest wybranie shakera, który pomieści nieco więcej niż to, co zamierzasz zrobić. Większa pojemność oznacza, że możesz przygotować kilka drinków na raz, lub że zostanie Ci wystarczająco dużo na kilka dodatkowych porcji.
 • Materiał - Rodzaj materiału, z którego wykonany jest shaker do koktajli może wpłynąć na jego smak, zapach i trwałość. Niektóre z najczęstszych materiałów obejmują:
  • Stal nierdzewna - Trwały, nadaje się do mycia w zmywarce i jest mało wymagający w utrzymaniu. Wiele shakerów do koktajli jest wykonanych ze stali nierdzewnej lub połączenia stali nierdzewnej i plastiku.
  • Miedź - Bardzo trwała, ale musi być często czyszczona środkiem do czyszczenia miedzi.
  • Drewno - Bardzo dekoracyjne i może być używane przez długi czas. Jednak nie nadaje się do mycia w zmywarce i może zgnić, jeśli się zamoczy.
  • Szkło - Nietłukące i ładnie wyglądające, ale ma krótszą żywotność niż inne materiały.
 • Pokrywki - Wszystkie dobre shakery do koktajli posiadają pokrywki, ale warto zwrócić uwagę na ich kształt i konstrukcję. Chcesz, aby pokrywka pasowała bezpiecznie i nie wyciekała z wnętrza. Niektóre shakery posiadają kilka różnych pokrywek, dzięki czemu można je wykorzystać do różnych napojów.
 • Łatwość użycia - Większość ludzi wybiera shaker do koktajli w oparciu o swoje preferencje i poziom umiejętności. Na przykład, początkujący powinni wybrać shaker z mniejszą ilością ruchomych części, podczas gdy doświadczeni barmani mogą wybrać bardziej zaawansowane modele.

Shakery do koktajli: nasze rekomendacje

 • Najlepszy ogólny wybór: OXO Steel Cocktail Shaker - OXO Steel Cocktail Shaker ma wszystko, czego potrzebujesz w shakerze do koktajli. Jest trwały, łatwy do czyszczenia i może pomieścić do ośmiu napojów jednocześnie. Posiada również antypoślizgową podstawę, która zapobiega ślizganiu się w rękach. Ten shaker do koktajli jest idealny do przygotowywania drinków na przyjęcia lub dla barmanów, którzy robią drinki dla zarobku.
 • Najlepszy wybór w budżecie: Profesjonalny zestaw barowy firmy Dash - Profesjonalny zestaw barowy firmy Dash jest bardzo podobny do stalowego shakera do koktajli firmy OXO. Ma wykończenie ze stali nierdzewnej, dużą pojemność i solidną konstrukcję. Jest nawet dostarczany z darmową sokowirówką, co czyni go doskonałym wyborem dla osób, które chcą robić coś więcej niż tylko koktajle.

Shakery do smoothies: nasze rekomendacje

 • Najlepszy ogólny wybór: Nutri Ninja Blender z kubkami do smoothie - Nutri Ninja Blender jest jednym z najpopularniejszych producentów smoothie na rynku. W zestawie znajduje się 48-uncjowy blender, kubki to-go i książka pełna przepisów. Kubki to-go ułatwiają zabranie smoothie ze sobą gdziekolwiek jesteś. Posiada nawet system jednego przycisku, który sprawia, że jest bardzo łatwy w użyciu.
 • Najlepszy wybór w budżecie: Hamilton Beach Single Serve Blender - Hamilton Beach Single Serve Blender posiada większość funkcji, które można znaleźć w Nutri Ninja. Posiada dwa 16-uncjowe kubki, dwie pokrywki i jest łatwy w czyszczeniu. Ten blender może również przygotować inne rodzaje żywności, takie jak mrożone napoje, zupy i sosy.

Smoothie makers: kolejne narzędzie, które działa jak shaker

Jeśli chcesz robić koktajle za pomocą shakera, nie musisz wybierać shakera do koktajli. Zamiast tego możesz po prostu wybrać blender. Blendery działają tak samo jak shakery, więc możesz ich użyć do zrobienia każdego napoju, który normalnie jest robiony w shakerze. Blendery to świetny wybór dla osób, które chcą robić koktajle w domu, ale nie chcą kupować shakera do koktajli. Jeśli używasz blendera, pamiętaj o dodaniu kostek lodu i innych płynów, aby wszystko było zimne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, czym jest shaker i jak możesz go wykorzystać do przygotowania pysznych koktajli. Jeśli szukasz nowego shakera do koktajli, sugerujemy, abyś pamiętał o tych wskazówkach. Przy tak wielu opcjach, ważne jest, aby wybrać najlepszy shaker do koktajli dla Ciebie, który ma wszystkie cechy, których potrzebujesz. Chcesz, aby był trwały, łatwy do czyszczenia i wystarczająco duży, aby zrobić wystarczająco dużo napojów dla ilości osób, które masz nad. Pamiętaj o tych czynnikach podczas zakupów, a na pewno znajdziesz idealny shaker do koktajli dla swoich potrzeb kuchennych.